04
грудня
2017

У пам’ять про визначну особистість на науковому небосхилі…

 

 

Минає рік, як не стало видатного українського керамолога, професора Кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», доктора технічних наук, професора – Галини Семченко.

Майже все її життя було пов’язане з Харківським політехнічним інститутом. За часи навчання й роботи вона пройшла славетний шлях від студента до професора, завжди була відповідальною, творчою й скромною. Наукову діяльність присвятила царині важкоплавких неметалічних та силікатних матеріалів. Своєю багатолітньою працею примножила славу улюбленого вишу, виростила не одне покоління майбутніх технологів.

За роки досліджень Галина Семченко залишила по собі чимало друкованих надбань: автор і співавтор 20 монографій, навчального посібника та підручника, понад 326 статей. Зареєстровано близько 200 авторських свідоцтв і патентів.

Не один десяток років своєї наукової діяльності присвятила Опішному: очолювала Виконавчу раду Українського керамічного товариства, була членом Вченої ради Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, членом редакційної колегії «Українського керамологічного журналу», щорічників «Українське гончарство», «Українська керамологія», «Бібліографія українського гончарства». За її щирої підтримки відбулося об’єднання нинішнього покоління дослідників, де вона стала членом і очільником секції технічної керамології Громадської організації «Конгрес українських керамологів».

Галина Семченко була зразком яскравої й талановитої особистості, досвідченим дослідником і фахівцем у технічних галузях, людиною, яка весь час перебувала у творчому пошуку й не зупинялася на досягнутому, до останнього подиху залишалася вірною обраному шляху.

2017 року за заповітом Галини Семченко та сприянням керамолога, кандидата технічних наук Ніни Чопенко до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному було передано чималу бібліотеку та архівні матеріали дослідниці.

На спомин про великого науковця Гончарська Книгозбірня України підготувала виставку її наукових праць та публікацій.

Вічна пам’ять!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters