26
березня
2021

«Крик кажана: гончарство у фольклорній спадщині українців»

Монографія «Крик кажана:гончарство у фольклорній спадщині українців» – ще один унікальний науковий проєкт Відділення керамології Інституту народознавства НАН України.

Її автор керамолог – Костянтин Рахно, старший науковий співробітник Відділу керамології новітнього часуВідділення керамології Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук.  Книгу підготовлено до друку у видавництві «Українське Народознавство».

Монографію присвячено історії української фольклористики в керамологічному аспекті з найдавніших часів до початку ХХІ століття. Накопичення фактажної бази керамологічних студій почалося саме з фольклорних матеріалів – міфологічних легенд, казок, переказів, бувальщин,

пісень, приказок і прислів’їв про гончарів і горшковозів, гончарні сировину й вироби, торгівлю ними та їхнє застосування, з описів календарних, родинних та оказійних обрядів, магічних практик, вірувань і повір’їв, де фігурували глиняні вироби чи були задіяні гончарі. Виявлено елементи гончарського фольклору в джерелах ХІ – кінця ХVІІІ століття, показано збирання гончарського фольклору в першій половині ХІХ століття, основні тенденції розвитку української керамологічної науки в другій половині ХІХ століття – на початку ХХ століття, піднесення української керамології в першій половині ХХ століття, діаспорні дослідження керамологічної проблематики, студіювання гончарської проблематики в другій половині ХХ століття, сучасні наукові дослідження гончарства як явища духовної культури. Наведено біографічні довідки про фольклористів, етнографів, керамологів, діячів культури, які фіксували й досліджували гончарський фольклор, охарактеризовано їхній внесок у формування фольклористичних джерел керамології, які мають значний пізнавальний потенціал.

         Книга буде цікавою для керамологів, фольклористів, керамофольклористів, істориків, етнологів, етнолінгвістів, мистецтвознавців, культурологів і всіх, хто цікавиться міфологією, фольклором та традиційною культурою українців.

Ознайомитися з монографією можна за посиланням: http://knigozbirnia.opishne-museum.gov.ua/rakhno-kostiantyn-kryk-kazhana-honcharstvo-u-folklornij-spadshchyni-ukraintsiv-monohrafiia-opishne-ukrainske-narodoznavstvo-2020-1472-s-ukrainski-keramolohichni-studii-vyp-22/

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters