25
вересня
2012

«Ветеринарна медицина України»

Науково-виробничий щомісячник «Ветеринарна медицина України» – фаховий журнал, який висвітлює різноманітні питання української ветеринарії.

У №2 журналу за 2012 рік у рубриці «Рядок з історії» вміщена стаття завідувача Відділу керамології новітнього часу Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, кандидата історичних наук Людмили Меткої. Метка Л.О. Глина та вироби з неї в народній ветеринарії українців // Ветеринарна медицина України. – 2012. – №2(192). – С.37-40.

У статті йдеться про динаміку використання глини й застосування глиняних виробів для лікування тварин у народній ветеринарії українців у другій половині ХІХ – першій половині ХХ століття. Описано, зафіксовані в різних регіонах України, різноманітні способи позбавлення тварин від недуг у домашніх умовах за допомогою глини чи приготовлених у глиняному посуді ліків. Наголошено, що використання глиняного посуду у народній ветеринарії було пов’язане із тим, що вони впродовж тривалого періоду, аж до середини ХХ століття займали важливе місце у традиційно-побутовій культурі українців, і тільки окремі засоби вимагали використання суто череп’яного посуду. Акцентовано увагу на тому, що сучасна ветеринарія базується на досвіді народної ветеринарії.

Тур в Египет.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Новини

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters