БІБЛІОГРАФІЯ УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА. 2005: Національний науковий щорічник / За редакцією доктора історичних наук Олеся Пошивайла — Опішне: Українське Народознавство, 2008. – Вип. 7. – 304 с., іл.
 
Національний науковий щорічник охоплює публікації про українське гончарство, кераміку, керамологію 2005-го року. Тематичне спрямування матеріалів – археологія, історія, етнографія і мистецтво гончарювання. До реєстру включено книги, брошури, журнали, буклети, статті, повідомлення, що надійшли до Гончарської книгозбірні України та Національного архіву українського гончарства Національного музею-заповідника  українського гончарства в Опішному, а також Керамологічної бібліотеки України  й Українського  керамологічного архівного фонду Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Усі бібліографічні  позиції мають анотації та суцільну нумерацію, починаючи з першого випуску. Подано додаток публікацій 2004 року, огляди й рецензії керамологічної літератури, інформацію про нові надходження до Гончарської книгозбірні України  та Керамологічної бібліотеки України;  коротку бібліографію публікацій про поета й літературознавця Петра Ротача з його життєписом; коротку бібліографію публікацій доктора історичних наук, керамолога Олександра Бобринського; коротку бібліографію публікацій про заслужених майстрів народної творчості України, гончарів Миколу Пошивайла та Василя Омеляненка з їх життєписом і репродукціями творів; список добродійників. 
Для керамологів, етнологів, істориків, археологів, мистецтвознавців, краєзнавців, бібліотечних працівників, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.


 
Тур в Египет.