26
березня
2021

«Крик кажана: гончарство у фольклорній спадщині українців»

Монографія «Крик кажана:гончарство у фольклорній спадщині українців» – ще один унікальний науковий проєкт Відділення керамології Інституту народознавства НАН України.

Її автор керамолог – Костянтин Рахно, старший науковий співробітник Відділу керамології новітнього часуВідділення керамології Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук.  Книгу підготовлено до друку у видавництві «Українське Народознавство».

Всё про сад и огород.
19
березня
2021

Новий том Національного наукового щорічника «Українська керамологія»

Побачив світ черговий том Національного наукового щорічника «Українська керамологія», підготовлений до друку у видавництві «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства.

В основу наукового збірника покладено матеріали Всеукраїнського керамологічного семінару «Ринок ужиткової й художньої кераміки в Україні: традиції, проблеми, перспективи»,що відбувся в Опішному на базі Національного музею-заповідника українського гончарства за участі провідних українських керамологів, істориків, мистецтвознавців, етнологів, краєзнавців, економістів, музейних працівників та інших.

Тематично наукове видання охопило широку палітру дослідницьких питань у галузі керамології, гончарства й кераміки. Збірник містить унікальні матеріали з проблематики ринку вжиткової й художньої кераміки в Україні. Дослідники порушили питання традицій збуту й використання глиняного посуду в Україні впродовж другої половини ХІХ – початку ХХІ століття, сучасні проблеми виготовлення, продажу та популяризації кераміки, окреслили перспективи використання вітчизняної кераміки в сучасному побуті українців.

Видання рекомендовано до друку вченими радами Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Усі, хто чекав на видання, віднині можуть придбати його у всіх підрозділах Музею гончарства або ж замовити на сайтах «КЕРАМОкрамниця» чи «Гончарська Книгозбірня України»

Поспішайте, кількість примірників обмежена!!!

Всё про сад и огород.
25
лютого
2021

Міжнародний науковий керамологічний симпозіум

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України – повідомляють, що Міжнародний науковий керамологічний симпозіум «Горно в гончарній культурі народів світу», відбудеться 05-07 травня 2021 року.

Детальна інформація

Всё про сад и огород.
17
лютого
2021

"Археологічна керамологія" в міжнародній індексаційній базі наукових видань

Для оцінювання результативності наукової діяльності важливе місце відводиться наукометрії – напряму досліджень, що вивчає різного роду комунікації в науці за частотою цитувань наукових робіт та їх авторів. Наукометрія також визначає престиж наукових видань та їх вплив на формування наукової думки у глобальному значенні.

Всё про сад и огород.
28
січня
2021

Переможці обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини–2020»

20 січня 2021 року в Полтавській обласній державній адміністрації відбулося урочисте підведення підсумків XІV обласного конкуру «Краща книга Полтавщини–2020», який визначив переможців у семи номінаціях і став святом українського книговидання. На розгляд журі було представлено 49 різножанрових книг регіональних видавництв. Серед переможців конкурсу й праці співробітників Відділення керамології Інституту народознавства НАН України.

 

Всё про сад и огород.

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters