27
березня
2018

«Археологічна практика: студентська романтика та наукова прагматика»

26 березня в межах тижня історичного факультету Полтавського національного педагогічного унфверситету був проведений щорічний традиційний захід-презентація археологічної практики для студентів І-ІІ курсів «Археологічна практика: студентська романтика та наукова прагматика».

Щороку студенти практиканти із викладачами університету та дослідниками з різних наукових установ України здійснюють археологічні дослідження. А передує цьому – дружня зустріч-знайомство студентів, викладачів, науковців.

У 2005-2017 роках діяла Спільна археологічна експедиція ПНПУ імені В.Г. Короленка та Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського, за участі Інстиуту керамології – Відділення Інституту народознавства Національної академії наук України, під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Коваленко Оксани Валентинівни та завідувача науково-дослідного відділу археології музею Лугового Романа Сергійовича. Керівник розповіли, що за цей час експедиція здійснила численні археологічні розвідки в Полтавській області та розкопки курганних та поселенських пам’яток в: Опішному, Полтаві, Клюсівці, Решетилівці, Лютеньці, Сторожовому. Якщо перекласти це мовою цифр, то це:
 

13 років діяльності
¨ 650 днів у полі
¨ 25 розкопаних курганів
¨ 2500 кв. м розкопів на поселенських пам’ятках
¨ 2 розкопані горни
¨ 3964 експонати передані до державних музейних фондів
¨ 18 наукових звітів
¨ 42 виступи на конференціях та семінарах
¨ 5 конференцій проведених на базі експедиції
¨ 36 публікацій за матеріалами досліджень
¨ 18 студентських публікацій
¨ 17 учнівських наукових робіт
¨ 15 виставок експонатів та фото
¨ 12 сюжетів у теле- та радіо-новинах
¨ 3 тематичні телепередачі
 29 науковців: археологів, істориків, палеогеографів, біологів, антропологів, з різних країн – учасників досліджень
¨ 38 груп студентів історичного факультету
¨ 870 осіб, які взяли участь в розкопках та розвідках.

Нині – ми сповнені нових планів та задумів. З 2016 року експедиція реалізує наукову тему «Сотенні міста та містечка Гетьманщини (в межах Полтавської області)», в межах якої вперше було проведено розкопки на сотенному містечку Балаклія.

На черзі – містечко Опішне. Завдяки діяльності у ньому провідних наукових установ, як Інститут керамології – Відділення Інституту народознавства Національної академії наук України та Національного музею-заповідника українського гончарства розпочато широкомасштабні археологічні дослідження на його території. Вона стали першим кроком до створення сучасного інноваційного археопарку. Саме, про здобутки минулого року, участь студентів історичного факультету у діяльності І Міжнародної археолого-керамологічної академії розповів учасникам представник цих установ, кандидат історичних наук Юрій Олександрович Пуголовок. Археологічна практика 2018 року теж планується цікавою та насиченою, адже пройде в межах ІІ Міжнародної археолого-керамологічної академії. Студенти візьмуть участь в розкопках Опішненського сіверянського городища, нашарувань сотенного містечка, поселення з могильником давньоруського часу в Глинську; прослухають тематичні лекції від провідних фахівців: археологів, керамологів, реставраторів; ознайомляться з експозицією музеїв заповідника; стануть слухачами міжнародного наукового симпозіуму «Кераміка як маркер міжкультурних зв’язків давнього населення України: імпорти, запозичення, імітації».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters