07
грудня
2016

СЮРПРИЗ У ПОШТОВІЙ СКРИНЬЦІ

У строкатому світі новинок, ідей, креативу час від часу з’являється дуже багато цікавинок, що можуть об’єднувати людей незалежно від їхнього віку, статі, уподобань і навіть країн проживання. Таким «хобі без кордонів» можна назвати захоплення мільйонів людей у світі – вісточка поштовою листівочкою.

В останні десятиліття культура листівки почала повільно марніти, несподівано відродившись на новому рівні. Листівка стала перетворюватися у твір мистецтва, якщо не художника, то дизайнерів і креативників.

Нещодавно видавництво «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному презентувало оригінальний набір листівок «Традиційна кераміка українців на поштових листівках першої третини ХХ століття».

Задум втілення цього проекту виник на основі виставки «Філокартійні миті традиційної гончарської культури України кінця ХІХ – першої чверті ХХ століття» (з колекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному), що експонувалася в рамках Національного конгресу українських керамологів «Українська керамологія в контексті викликів ХХІ століття».

На 36 поштових картках початку ХХ століття зображено глиняні вироби різних історико-етнографічних регіонів України та різні побутові ситуації з використанням виробів гончарів удома, в полі, дорозі, під час праці й дозвілля.

Поштівки презентують три різновиди фотозображень: оригінальні – спеціально виконані для відтворення на листівках; документальні – створені за знімками фотографів; репродукційні – відтворюють живописні твори видатних художників та експонати з музейних колекцій.

Видавці листівок сподіваються, що звичайне захоплення робити приємність, надсилаючи листівки, невдовзі перетвориться на глобальну культурну місію. Люди поринуть у світ мистецьких шедеврів, якими є художні поштові картки, і пізнають багато нового не лише про гончарську столицю України, а й про нашу країну в цілому, а ще й у такий спосіб зможуть зібрати дуже цікаві колекції, які з часом стануть неабиякою філателістичною цінністю.

«Мені часом здавалося, що поштова листівка вже залишилася спогадом минулих поколінь. Та виявилося, що все ж таки ні. Нещодавно ми отримали листівку з Греції, від знайомих, які подорожували. Там було просто написано: «Привіт, ми тут були!». Настільки це було приємне відчуття… А ще більше порадувало, що саме молодь надіслала листівочку», – розповів під час презентації автор художнього оформлення й макету набору листівок, заслужений працівник культури України Юрко Пошивайло.

Зробіть і Ви приємність близьким, знайомим, надіславши поштову листівку з набору «Традиційна кераміка українців на поштових листівках першої третини ХХ століття», адже отримати маленький мистецький витвір та ще й з відбитком поштового штемпеля – справжній подарунок для всіх поціновувачів художніх поштових карток і марок.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters