07
грудня
2016

ЗАКАРБОВАНО В ПАМ’ЯТІ

Під час Урочистої академії «Випробування часом: сторіччя гончарного храму України» з нагоди століття будівлі «Кричевського-Лебіщака» в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному відбулася презентація альбому-каталогу «Міжнародні молодіжні гончарські фестивалі у Опішному», який побачив світ завдячуючи спільним зусиллям Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського та Благодійного фонду «Дар».
Альбом-каталог присвячено унікальній колекції творчих робіт переможців VІ-ІХ Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, що продовж 2012–2015 років проходили на базі вищезгаданої мистецької школи. Збірка налічує 252 роботи з гончарства, образотворчого та інших видів декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлені з різноманітних матеріалів юними мистцями з України, Білорусі, Молдови, Болгарії, Російської Федерації, Китаю, Румунії, Туркменистану, Республіки Гана. Усі твори об’єднує гончарська тематика. Кожна з представлених робіт несе в собі філософське розуміння світу, власне сприйняття та ставлення до навколишнього оточення, додає всім авторського настрою на позитивні зміни в кожному з нас та рішучі поступи на шляху розуміння й саморозвитку. Ця колекція є складовою окремого фонду шкільного художньо-етнографічного музею «Відродження», в якому зберігається понад 6500 експонатів.
Завдяки альбому-каталогу, кращі роботи учнів Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського та переможців Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів у Опішному дійшли до глядача, залишивши помітний слід у самобутній гончарній культурі.
Видання  направлене на популяризацію українського мистецтва, розвиток національних традицій та виховання любові до прекрасного.
До написання вступних статей долучилися генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, директор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, голова правління ГО «Конгрес українських керамологів», доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олесь Пошивайло; директор Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Людмила Овчаренко; вчитель Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, вчитель-методист, заслужений учитель України Галина Редчук; заступник з навчально-виробничої роботи директора Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, куратор Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів Наталія Матвійчук; голова Правління Благодійного фонду «ДАР» Валентина Подгорна.
Під час презентації Наталія Матвійчук розповіла про структуру альбому-каталогу: «Альбом-каталог «Міжнародні молодіжні гончарські фестивалі у Опішному» є вже другим виданням. До нього увійшли кращі роботи VI, VII, VIII та IX Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів. Ми намагалися кожну з робіт представити по достойному, тому й виділили на одну роботу – одну сторінку. Альбом складається із трьох розділів: «Кераміка», «Образотворче мистецтво», «Інші види декоративно-ужиткового мистецтва». Переглядайте й насолоджуйтеся!»
Сподіваємося, що альбом порадує всіх небайдужих до мистецтва України.

Тур в Египет.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters