28
листопада
2014

Українська керамологія за кордоном

    Наукові співробітники Відділу керамології новітнього часу Інституту керамології продовжують популяризувати власні керамологічні дослідження за межами України. Зокрема, 20-21 листопада 2014 року в Мінську (Республіка Білорусь) проходила VМіжнародна науково-практична конференція «Традиції і сучасний стан культури і мистецтв», у якій взяли участь і співробітники академічної установи. Оксана Ликова подала доповідь «Щорічник «Українське Гончарство»: структура, проблематика», Костянтин Рахно – доповідь «Міфопоетичний комплекс сну в білоруській традиційній культурі (на прикладі переказу про гончаря)». Одночасно матеріали керамологічного характеру на конференцію подали співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Жанна Чечель («Традиційні зооморфні посудні форми в кераміці Опішного кінця ХІХ−ХХ століття») і Вікторія Короткевич («Музейна діяльність академіка Василя Кричевського у Миргороді»).

Доповіді конференції були розподілені за чотирма секціями:

-         Секція 1. Проблеми архітектури, образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва.

-         Секція 2. Проблеми театрального, екранного й музичного мистецтва.

-         Секція 3. Проблеми етнології, антропології, фольклористики і славістики.

-         Секція 4. Проблема збереження й популяризації культурної спадщини.

   Загалом до участі в конференції було надано понад 250 доповідей науковців з Автономної республіки Крим, Білорусі, Узбекистану, Молдови, Польщі, Російської Федерації, України, Чехії. Окремі доповіді організатори планують надрукувати у збірнику матеріалів конференції навесні 2015 року.

  З програмою конференції можна ознайомитися на сайті Державної наукової установи «Центр досліджень білоруської культури, мови і літератури Національної академії наук Білорусі» (http://www.imef.basnet.by/konfprogramms.html)

 
 
 
 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters