15
квітня
2013

Галина Тихонівна Ковпаненко

 

24 березня 2013 р. відійшла у вічність відомий археолог, дослідник лісостепових та степових пам’яток передскіфського та скіфського часу України, кандидат історичних наук – Галина Тихонівна Ковпаненко. Її дослідження тісно пов’язані з Полтавщиною, де в Поворсклі вона провела масштабні розкопки та археологічні розвідки. Результатом цих досліджень стала монографія«Племена скіфського часу на Ворсклі», опублікована  1967 року. На той час робота Галини Тихонівни була першим узагальнюючим дослідженням пам’яток скіфського часу згаданої території.

   Численні наукові монографії та статті Галини Ковпаненко – це  значний внесок у розробку класифікації та хронології кераміки скіфського часу лісостепової зони. Дослідниця, аналізуючи та зіставляючи поховальні пам’ятки й матеріальну культуру, в тому числі гончарні комплекси, переконливо довела, що у Поворскля переселилося населення з Дніпровського Лісостепового Правобережжя, ймовірно, з Києво-Черкаського регіону.

  Галина Ковпаненко виділила основні види і варіанти місцевого ліпленого посуду, який побутував на Правобережній Україні, порівняла його з керамікою Лівобережжя та подала класифікацію посуду VII – VI ст. до н.е. Києво-Черкаському регіону.

Пам’ять про Галину Тихонівну Ковпаненко закарбувалась в історії української керамології і в пам’яті колег, учнів і послідовників.

Тур в Египет.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Новини

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters