13
січня
2013

В ОПІШНОМУ ВІДЗНАЧИЛИ 140-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ КРИЧЕВСЬКОГО

www.ltava.poltava.ua

 

 

Василь Кричевський:  гоніння – за більшовиків і  напівзабуття  у рідній Україні. Цю несправедливість по відношенню до  унікального українського архітектора, кераміста, художника намагаються виправити на Полтавщині.   Виставкою його робіт і відкриттям родинного музею відзначили  140- річчя від дня народження Василя Кричевського в Опішному Зіньківського району. Туди з’їхалися мистецтвознавці і митці з усієї України. Завітали і нащадки великого майстра – онук і правнук, які донедавна жили у США . Вони привезли для музею твори Василя Кричевського.

 

 

 

 

Полтавська ОДТРК “Лтава”
 
 
У селищі Опішня (Зіньківський район Полтавської області) відкрили музей мистецької родини Кричевських, до якої належав відомий архітектор живописець і графік Василь Кричевський.
Саме йому в 1918 році голова Центральної Ради Михайло Грушевський доручив розробити державну символіку і цього ж року офіційним гербом України затвердили Тризуб київського князя Володимира, автором проектів якого був Кричевський.
Будівлю ж у Опішні, де віднині розташується музей Кричевських, побудував сам Василь Кричевський. Раніше вона мала назву «Опішнянський гончарний показовий пункт Полтавського губернського земства». Протягом 1902-1919 років митець жив в Опішному. Він залучав опішнянських гончарів  до оздоблення проектованих ним будівель.
  З нагоди 140-річчя  від дня народження Василя Кричевського, в рамках відзначення свята в Опішні, відкрили  виставку художніх творів родини Кричевських, які передали музею-заповіднику спадкоємці Василя Кричевського з США.
Також присутні ознайомилися родинними документами та фото родини Кричевських. Презентували  новий документальний фільм «Третій вимір Василя Кричевського», який підготував Благодійний Фонд «Дар».
 
 
 
 
   У селищі Опішня, що на Полтавщині, відкрили музей мистецької родини Кричевських, до якої належав відомий архітектор живописець і графік Василь Кричевський, повідомляє Полтавська ОДА.
   Саме йому в 1918 році голова Центральної Ради Михайло Грушевський доручив розробити державну символіку, і цього ж року офіційним гербом України затвердили Тризуб київського князя Володимира, автором проектів якого був Кричевський.
Будівлю ж у Опішні, де віднині розташується музей Кричевських, побудував сам Василь Кричевський. Раніше вона мала назву «Опішнянський гончарний показовий пункт Полтавського губернського земства». Протягом 1902-1919 років митець жив в Опішному. Він залучав опішнянських гончарів до оздоблення проектованих ним будівель.
   З нагоди 140-річчя від дня народження Василя Кричевського, в рамках відзначення свята в Опішні, відкрили виставку художніх творів родини Кричевських, які передали музею-заповіднику спадкоємці Василя Кричевського з США.
Також присутні ознайомилися родинними документами та фото родини Кричевських. Презентували новий документальний фільм «Третій вимір Василя Кричевського». 
Тур в Египет.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

«Наука потрібна народу.

Країна, яка її не розвиває,

неминуче перетворюється в колонію»

Фредерік Жоліо-Кюрі

 

"Ми фiнансуємо науку не тому, що багатi, 
а ми багатi тому, що фiнансуємо науку" 
Рональд Рейган,
40-й президент США
 
"«Ставлення до науки
і культури є, 
було і буде мірилом українськості влади»" 
Ярослав ЯЦКІВ,
академік НАН України

Новини

Хмарка тегів

Наші партнери

Відвідувачі

free counters